Ruský zväz šokoval Európu: TOTO myslí celkom vážne?

V súčasnosti je Rusko vyradené zo všetkých významných športových šampionátov, jeho futbalový klub Spartak Moskva bol vylúčený z Európskej ligy, ruská reprezentácia pre zmenu kontumačne prehrala s Poľskom semifinálový zápas play-off o MS v Katare.

Mnohí predstavitelia ruského zväzu, no aj hráči, to berú za neprijateľné, keďže sa cítia byť trestaní za niečo, s čím nemajú podľa nich nič spoločné. Napríklad ostro proti rozhodnutiu asociácií UEFA a FIFA sa vyjadril ruský kapitán Artem Dzjuba, pre ktorého by to bol v prípade postupu zrejme posledný svetový šampionát, keďže v roku 2026 bude mať už 38 rokov.

Avšak, rozhodnutie kompetentných sa už nezmení bez ohľadu na to, či s tým hráči alebo fanúšikovia súhlasia či nesúhlasia. Avšak, v čase, keď je Rusko skutočne sankciované úplne vo všetkých ohľadoch, nielen čo sa športu týka, prišiel ruský futbalový zväz so skutočne zvláštnou novinkou.

Ohlásil, že Rusko je pripravené kandidovať na post usporiadateľa majstrovstiev Európy v roku 2028 alebo v roku 2032. Tie najbližšie sa uskutočnia v lete 2024 v Nemecku. Čo sa týka EURA 2028, okrem Ruska majú záujem o usporiadanie aj Turecko a Anglicko, pričom v jeho prípade to má byť spoločná kandidatúra so Škótskom, Wales a Severným Írskom. Pre rok 2032 sa predbežne hlási opäť Turecko a okrem neho ešte Taliansko. Postupne však v prípade UERA 2032 kandidáti môžu pribúdať.

→ Iný názor na tému, ktorý vykričal do sveta Héctor Bellerín ←

Zdroj: Metro.co.uk | Foto: Instagram/Artem.dzyuba