Jedným z najsledovanejších zápasov doterajšieho priebehu Majstrovstiev sveta v Rusku bol “boj o Pyrenejský polostrov” medzi Španielskom a Portugalskom. Napokon to však vyzeralo na zápas Španielsko vs. Cristiano Ronaldo.
Portugalský kapitán zabezpečil skvelým hattrickom svojej krajine aspoň bod za remízu 3:3, keď najprv skóroval z penalty, ktorú sám vybojoval, následne so šťastím prekonal Davida De Geu a nakoniec pečatil skóre ukážkovým priamym kopom.
Ronaldo však zaujal aj inak než gólmi. Po jednom z rohov Španielska totiž Portugalci založili bleskový brejk, pri ktorom CR7 predviedol svoju super rýchlosť. Na neuveriteľný šprint kanoniera Realu Madrid sa v pozápasovom štúdiu bližšie pozrela portugalská televízna stanica Sport TV.
Špeciálnym meraním zistili, že Cristiano Ronaldo v jednom momente dosiahol rýchlosť 40 km/h. Presnejšie merania však hovoria o čísle 38,6 km/h, čo však z neho stále robí najrýchlejšieho futbalistu planéty. Pre porovnanie, Usain Bolt pri svojom svetovom rekorde počas MS v Berlíne (100 m v čase 9,58 s) dosiahol najvyššiu rýchlosť 44,72 km/h. Naozaj neuveriteľný kúsok od 33-ročného Ronalda, čo poviete?
Šprint Cristiana Ronalda
Zdroj|Foto: YouTube.com