Rýchly koniec? Falcao si opäť môže hľadať nový klub!

34-ročná ikona kolumbijského futbalu Radamel Falcao sa preslávil vďaka fantastickým výkonom v drese Porta, na ktoré nadviazal aj v Atléticu Madrid a monackom AS. Behom pôsobenia v kniežacom klube zažil nevydarené hosťovania v anglických veľkokluboch a aktuálne pôsobí v Galatasarayi.

Otázkou však ostáva, dokedy. Dve kolá pred koncom tureckej Super Lig je totižto isté, že obhajca titulu sa umiestni prinajlepšom na 3. mieste, čo de facto znamená, že v sezóne 2020/21 sa nepredstaví v Lige Majstrov. Tú si tentokrát zahrá Istanbul Başakşehir a do predkola pôjde pravdepodobne Trabzonspor, ktorý má 5-bodový náskok pred Sivassporom, ešte o bod viac stráca Besiktas.

Falcao pritom vôbec herne nesklamal, veď aj napriek zdravotným komplikáciám, ktoré mu umožnili naskočiť len do 16 ligových duelov (a 21 celkovo), stihol dať 10 gólov, čo mu stačí na atakovanie TOP10 kanonierov kvalitnej tureckej ligy. Dôvod, prečo by však mohol odísť je ten, že na prestupovú listinu ho mal zaradiť samotný klub. Nie pre zlé výkony, ale vinou neúčasti v Lige Majstrov.

 

Práve peniaze z nej a taktiež od sponzorov, ktorí v prípade účasti medzi smotánkou zvyknú byť ku klubom štedrejší, nebude mať Galatasaray zrejme financie na platenie svojich najlepšie zarábajúcich hráčov. A medzi nich pochopiteľne patrí tak Radamel Falcao, ako aj Sofiane Feghouli či Younes Belhanda. Kolumbijský útočník zarába 5 miliónov eur ročne plus bližšie nešpecifikované bonusy.

Otázkou tak ostáva, kto sa pokúsi získať juhoamerického veterána. Uvidíme ho aj v budúcej sezóne v Lige Majstrov alebo sa rozhodne prikývnuť aj “slabšiemu” tímu, poprípade sa rozhodne zamieriť do Číny, Japonska, USA alebo na Arabský polostrov?

radamel falcao chelsea
V Chelsea to Falcaovi v sezóne 2015/16 absolútne nešlo…

Zdroj: Sportsfinding.com | Foto: Twitter