Sága pokračuje: Vedenie La Ligy sa vyjadrilo k “PRÍPADU MESSI”!

33-ročný Lionel Messi má byť po dvoch desaťročiach v Barcelone zatiaľ najbližšie k tomu, aby ju opustil. Samotný futbalista sa dokonca nezúčastnil ani predsezónnych testov a podľa jeho právnika už nemá byť ani členom tímu. Naopak, klub o niečom takom nechce ani len počuť a aj naďalej sa ohrádza zmluvou, v ktorej je “nezaplatiteľná” 700-miliónová výkupná klauzula.

Ako to teda vlastne s Messim je? Špekuluje sa, kolujú rôzne dohady, vládne všeobecná neistota. Postoj hráča i Barcelony je vzhľadom na to, čo ich spája, ťažko pochopiteľný. Predsa len, legendy neodchádzajú len tak zo dňa na deň, a navyše akoby z trucu. A zamestnávateľ by mal zase byť ochotný v prípade dlhoročného výnimočného “zamestnanca” trošku ohľaduplnejší.

Každopádne, aj vedenie La Ligy sa oficiálnou cestou postavilo na stranu FC Barcelony,čo znamená, že z jej pohľadu je Messiho zmluva platná, a teda hráč musí dodržiavať podmienky v nej všetkými stranami schválené. Manchester City (či iní záujemcovia) teda podľa tohto verdiktu môžu na príchod argentínskej legendy bez vyplatenia Barcelony zabudnúť. A už je len na klube, či bude ochotný jednať alebo sa bude neustále ohrádzať 700 miliónmi eur, ktoré si vzhľadom na finančné fair-play zrejme nemôže dovoliť zaplatiť. Resp. by sa dotyčný klub musel snažiť predať pár hodnotných hráčov aby nebol až v takých červených číslach. Ako sa celá situácia vyvinie, budeme aj naďalej monitorovať.

lionel messi

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter