Sága zvaná Neymar OFICIÁLNE KONČÍ: Prestup potvrdil PSG na svojom webe!

“Paríž Saint-Germain s potešením oznamuje príchod Neymara Jr. do tímu. Vo štvrtok brazílsky útočník podpísal 5-ročný kontrakt v prítomnosti zástupcov klubu. Neymar sa zaviazal klubu z hlavného mesta Francúzska do 30. júna 2022,” takto vyzerali prvé slová venované prestupu Neymara na oficiálnom webe klubu PSG.

Už bývalý útočník Barcelony tak po dlho avizovanom prestupe konečne mení dres. Samotný prestup sa naťahoval takmer mesiac, zrejme aj kvôli samotnému otcovi a zároveň agentovi Neymara. Za zotrvanie Neymara na Camp Nou do 31. júla mal totiž zinkasovať vernostný bonus vo výške 26 miliónov €.

Aby toho nebolo málo, keď sa veci konečne dali do pohybu, transfer stoplo samotné vedenie La Ligy, ktoré prestup detailne prešetrilo. Všetkému už je však koniec a Brazílčan je už oficiálne hráčom Paríža. Neymar by mal v novom klube poberať približne 31 miliónov € ročne, čo by z neho malo urobiť tretieho najlepšie plateného hráča sveta. Pred ním sú už len v Číne pôsobiaci Argentínčania Ezequiel Lavezzi (cca 46 mil. €) a Carlos Tévez (36,5 mil. €). Na chrbte bude mať číslo 10, ktoré doposiaľ nosil Javier Pastore.

“Som extrémne šťastný, že prestupujem do Paríža Saint-Germain. Odkedy som prišiel do Európy, klub bol vždy jedným z tých najkonkurencieschopnejších a najambicióznejších. Najväčšou výzvou, ktorá ma najviac motivovala pripojiť sa k mojim novým spoluhráčom, je pomôcť klubu získavať tituly, ktoré fanúšikovia tak chcú. Hral som v Európe 4 sezóny a cítim sa pripravený chopiť sa novej výzvy. Od dnešného dňa budem robiť všetko, čo je v mojich silách, aby som pomohol svojim novým tímovým kolegom, aby som otvoril nové obzory pre svoj klub a priniesol šťastie jeho miliónom fanúšikom po celom svete,” zneli slová Neymara po jeho oficiálnom predstavení.

Neymar Jr. v drese Barcelony odohral 186 súťažných stretnutí, v ktorých skóroval 105-krát a na 80 gólov nahral svojim spoluhráčom, zväčša duu Messi-Suárez.

Zdroj: Psg.fr, Thesun.co.uk | Foto: Twitter