Samotný tréner Valverde prehovoril: Tento hráč má nahradiť Iniestu v Barcelone!

0
2

Odchod Andrésa Iniestu z Barcelony vyvolal medzi fanúšikmi “Blaugranas” vlnu smútku. Na druhej strane však priaznivci katalánskeho klubu pri rozlúčke s 34-ročným záložníkom cítili obrovskú hrdosť.

A mali byť aj načo hrdí, veď nevysoký futbalový génius s číslom 8 na drese získal počas svojho 16-ročného pôsobenia medzi barcelonskými seniormi neuveriteľných 32 trofejí. Mnohí sa však obávajú, že odchodom Iniestu stratí záloha Kataláncov svoju tvár a bude sa herne trápiť. Preto už rozmýšľajú, kto bude tým hráčom, ktorý nahradí 129-násobného španielskeho reprezentanta.

O možných posilách i náhrade za Iniestu sa pre známy futbalový web Goal.com rozhovoril ten najpovolanejší – tréner Barcelony Ernesto Valverde: “Musíme sa na niektorých pozíciách posilniť, avšak nie zmeniť celý tím. Nechcem príliš široký káder, plus sú tu hráči z mládežníckych kategórií, ktorých treba brať do úvahy. Vyhrali sme ligu a pohár so solídnou základňou hráčov, ktorým veríme, potrebujeme iba malé zmeny.”

Zamyslený Ernesto Valverde
Erneslo Valverde

Vyjadril sa aj na tému Andrés Iniesta: “Nebudeme robiť takú chybu, akou by bolo hľadať ďalšieho Andrésa. Ďalšieho jednoducho nenájdete. Sú tu však podobní hráči ako Carles Aleñá, Denis Suárez a Coutinho, tí nám môžu pomôcť v ofenzíve,” menoval Valverde hráčov z vlastných radov, ktorý by v strede zálohy mohli nahradiť legendárneho futbalistu.

Najväčším prekvapením je zrejme meno prvého menovaného Carlesa Aleñu, ktorý má iba 20 rokov. Hoci si maldý stredový záložník v tejto sezóne La Ligy nepripísal žiadnu minútu, v klube v ňom vidia obrovský potenciál. Či sa však jemu alebo niektorému z ďalších menovaných podarí plnohodnotne nahradiť tak dôležitého hráča, akým Andrés Iniesta pre Barcelonu nepochybne bol, ukáže až čas.

Carles Aleñá

Zdroj: Squawka.com | Foto: Twitter