Šance raketovo vzrástli: Zamieri Gareth Bale do popredného klubu?

Gareth Bale je postava, ktorú žiadnemu fanúšikovi futbalu netreba predstavovať. Niekdajší najlepší hráč Premier League a následná rekordná posila Realu Madrid (a zároveň v tej dobe najdrahší hráč histórie) sa stane k 30.6.2022 voľným hráčom.

Real Madrid vyciciaval už dosť, veď od triumfu v Lige Majstrov 2018, keď vo finále strelil dva góly, toho veľa nepredviedol. Teda v madridskom drese. Za Wales vie zahrať veľmi slušne a aj behom hosťovania v Tottenhame behom sezóny 2020-21 bol solídny.

O jeho návrate do Tottenhamu sa špekuluje dlhšiu dobu, pričom šance výrazne vzrástli po postupe Walesu na MS v Katare. Špekulovalo sa, že po prípadnej prehre proti Ukrajine by ukončil profesionálnu kariéru. Prvú účasť Walesu na MS vo futbale od roku 1958 si ale ujsť zrejme nenechá, veď stále nosí na rukáve kapitánskej céčko a po zápase sa vyjadril, že je to jeden z najväčších okamihov histórie waleského športu.

Práve v Tottenhame by sa pritom mohol na šampionát naladiť veľmi dobre, veď Spurs sú aj účastníkom Ligy Majstrov, kde budú pri žrebe figurovať v 2. výkonnostnom koši. Či skutočne oblečie po tretíkrát v kariére dres Tottenhamu, kde by sa mohol stretnúť so spoluhráčmi z reprezentácie Daviesom a Rodonom, si budeme musieť počkať.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Gareth Bale (@garethbale11)

Zdroj: Caughtoffside | Foto: Instagram/Garethbale