Šance sa zvyšujú: Získa Chelsea 318 G/A krídelníka?

Londýnska Chelsea je spájaná so ziskom množstva futbalistov, no zatiaľ ostáva najmä pri špekuláciách. Každopádne, zisk anglického reprezentačného krídelníka známeho z konkurenčných veľkoklubov začína naberať reálne kontúry.

Stále “len” 27-ročný Raheem Sterling debutoval na seniorskej úrovni ešte v roku 2012 v drese Liverpoolu, pričom v roku 2015 zamieril do konkurenčného Manchestru City. V modrej časti Manchestru mu končí kontrakt v júni 2023 a hrozilo by, že o rok ho opustí celkom zadarmo.

Jeho súčasná trhová hodnota je 70 miliónov eur, pričom s ohľadom na skutočnosti je reálne, že za Sterlinga by mohlo pribudnúť do kasy Citizens minimálne 40-50 miliónov eur, čo nie je zanedbateľné ani pre takého bohatého giganta. Podľa denníku The Telegraph sú tak krídelník, ako aj manažér Tuchel, možnej spolupráci naklonení.

V dresoch Liverpoolu, Manchestru City a anglickej seniorskej reprezentácie má Sterling do týchto chvíľ na konte už 545 vystúpení a v nich 173 gólov a 145 asistencií, čo ho radí medzi najproduktívnejších hráčov svojej generácie.

Zdroj: Telegraph | Foto: Instagram/ChelseaFC