Sedem dní hrôzy: Arsenalská pohoda sa zmenila na horor!

Už niekoľko mesiacov je “jasné”, že trio Manchester City, Liverpool FC a Chelsea FC obsadí v Premier League prvé tri priečky. Avšak, o 4. miesto znamenajúce účasť v Lige Majstrov 2022-23, sa zvádza veľký boj. I keď, pomaly sa situácia vyjasňuje.

Áno, v Anglicku nikdy nie je nič isté. Pred reprezentačnou prestávkou by drvivá väčšina fanúšikov stavila i veľké sumy na to, že do TOP 4 sa zmestí Arsenal. Ten síce proti veľkým súperom prehrával, no inak šiel ako dobre namazaný stroj. Manchester United, Tottenham či West Ham strácali body oveľa častejšie a ich výkony boli nepredvídateľné.

Teraz je ale všetko inak. Ešte 2. apríla mal Arsenal 54 bodov a zápas k dobru na Tottenham, ktorý mal 51 bodov. Na Arsenal čakali prijateľní súperi (Crystal Palace a Brighton). Realita dvojzápasu je však 0 bodov a skóre 1:5. Naopak, Tottenham zničil Newcastle i Aston Villu so skóre 9:1. I keď v obaja súperi mu vzdorovali oveľa viac, ako naznačuje skóre.

V túto chvíľu má teda Tottenham na severolondýnskeho rivala 3-bodový náskok i lepšie skóre. Arsenal navyše čakajú papierovo ťažší súperi. Dôležitá bude pre kanonierov utorňajšia dohrávka na pôde Southamptonu, zatiaľ čo v máji nás čaká ešte poriadne ostré severolondýnske derby. Len dodáme, že West Hamu a Manchestru United sa boje o TOP 4 po viacerých stratách vzďaľujú.

Záverečný program Arsenalu

Southampton, Chelsea, Man Utd, West Ham, Leeds, Tottenham, Newcastle, Everton

Záverečný program Tottenhamu

Brighton, Brentford, Leicester, Liverpool, Arsenal, Burnley, Norwich

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Arsenal Official (@arsenal)

Zdroj: Flashscore | Foto: Instagram/Arsenal, Instagram/Tottenham