Sedem klubov Serie A je za predčasný koniec: Aký majú dôvod?

Taliansko sa stalo európskym epicentrom pandémie koronavíru a situaćia v krajine je aj naďalej vážna. Mnohí v súčasnosti na šport skutočne nemajú ani pomyslenia, no ľudia z vedenie súťaží ci klubov jednoducho musia. Majú určité záväzky a nemôžu sa len tak tváriť, že sa nič nedeje. Najviac diskutovanou je pochopiteľne Serie A, keďže práve futbal je národným športom Talianov.

Behom stretnutia zástupcov klubov Serie A malo prebehnúť hlasovanie o to, či vôbec majú za daných okolností záujem pokračovať v súťaži, hoci pochopiteľne s maximálnymi bezpečnostnými opatreniami. Za predčasný koniec však hlasovali zástupcovia siedmych klubov, a to konkrétne kompetentní za Bresciu, Torino, Sampdoriu, Udinese, SPAL, Genou a Cagliari.

Oficiálne sa pochopiteľne ich zástupcovia ohrádzali tým, že v krajine vládne panika a z najhoršieho zďaleka nie je vonku. Rovnako tak pochopiteľne nie je jasné, kedy by sa pokračovalo a narýchlo dohrávať dvanásť kôl behom horúcich letných mesiacov v krajine, kde teplota neraz siaha k 40°C, taktiež nevyzerá dvakrát rozumne.

Ak sa však lepšie zapozeráme na zoznam zástancov predčasného konca, je tu zrejmá ešte jedna vec, a síce faktor strachu zo zostupu. Všetky tieto tímy sú v priebežnej tabuľke Serie A od 12. miesta nižšie. Z deviatich aktuálne tabuľkovo najslabších tímov boli pre dokončenie ročníka len Fiorentina (13.) a Lecce (18.).

Už dávnejšie totižto má byť jasné, že ak by sezóna musela skončiť už v takomto zďaleka nie finálnom štádiu, nezostupoval by nik a maximálne by bola ponúknutá možnosť dvom najlepším tímom Serie B hrať v sezóne 2020/21 elitnú súťaž a dočasne ju tak rozšíriť na 22 tímov.

Dres aktuálne poslednej Brescie obliekal vo svojich začiatkoch v Taliansku aj Marek Hamšík

Zdroj: Sportbusiness.com | Foto: Twitter