Šéf PSG vypenil na Nemcov: Kvôli ním už prišli o desiatky MIL. eur!

Paríž St. Germain je klub známy svojimi nákupnými horúčkami. Nie je však až tak známe, že akadémia francúzskeho klubu v sebe skrýva množstvo mladých talentov, z ktorých rastú hviezdy svetového formátu. Lenže s tým má PSG paradoxne problém.

Problémom je, že mladé talenty sa len ťažko dokážu prebojovať do prvého tímu PSG. Najviac sa im to darilo za éry Thomasa Tuchela, ktorý je známy tým, že rád dáva priestor na ihrisku mladým perspektívnym talentom. No Tuchel bol azda jediným zábleskom pre mladé nádeje za posledné obdobie. Preto sa radšej talenty z akadémie Paríža uberajú iným smerom a z hlavného mesta zdúchnu za perspektívnejšou alternatívou. Tou je jednoznačne Bundesliga.

Moussa Diaby, Dan-Axel Zagadou, Tanguy Nianzou, Christopher Nkunku sú najznámejšími menami, ktoré hrajú v Nemecku, no predtým obliekali dres Parížanov. Skauti v nemeckých kluboch sledujú akadémiu PSG pravidelne a vskutku pozorne. Pre športového riaditeľa Leonarda sú jednoznačným tŕňom v oku, kvôli ich metódam, ktorými lákajú mladé hviezdy PSG. “Rozprávajú sa s ich rodinou. Snažia sa ich presvedčiť, keď majú len 15 rokov. To by malo byť zakázané!” rozčuľoval sa Brazílčan.

leonardo

Aj on sám však priznal istú dávku zlyhania. “Asi sme sa aj my v niečom zmýlili. Musíme zlepšiť náš vzťah s mladými hráčmi,” pripustil, no jasné slová adresoval aj francúzskym futbalovým orgánom. “Existuje pravidlo, podľa ktorého môžeme ponúknuť 16-ročnému hráčovi iba trojročný kontrakt. Je to nariadenie, ktoré je pre Francúzsko totálne škodlivé. Každý záujemca o takéhoto hráča si potom počká na koniec jeho zmluvy a tak ho zláka k ním,” vyjadril sa pobúrene Leonardo.

Nuž, ten nech si najprv dá do poriadku ich vlastné komunikačné metódy s mladými hráčmi. Je totiž pochopiteľné keď 19-ročný mladík, ktorému v PSG končí zmluva a pravidelne nehráva, uprednostní Bundesligu, kde môže perfektne rozvinúť svoj potenciál a kde má priaznivejšie vyhliadky na poriadnu minutáž na ihrisku, než aby ostal trčať na lavičke Parížanov.

Zdroj: Fussballtransfers.com | Foto: Twitter