“Semifinále v hrsti”: Ktorá krajina sa stala “víťazom” žrebu?

V piatok 1. apríla sme spoznali zloženie jednotlivých skupín MS 2022, ktoré sa na prelome novembra a decembra odohrajú v Katare. Keďže pavúk vyraďovacej fázy bol stanovený už predtým, teraz sa dá s použitím “fantázie” či skôr intuície predpovedať priebeh šampionátu.

Samozrejme, nič nie je vopred isté. Prekvapenia bývajú na veľkých podujatiach všadeprítomné, veď napríklad to, že Severné Macedónsko v play-off vyradí Taliansko dokonca na jeho pôde, by predpokladal len “blázon”. My sme sa ale pozreli na to, ktorá krajina sa stala viac-menej víťazom žrebu a má dvere pootvorené teoreticky až do semifinále. Týmto výberom sa stalo z nášho pohĺadu Holandsko.

Samozrejme, vysvetlíme vám i dôvody tohoto tvrdenia. Holandsko ako 10. tím rebríčku FIFA bolo nasadené do 2. výkonnostného koša, no malo to šťastie, že mu bola prisúdená skupina A, kde mal istú miestenku Katar. A ten sa pri všetkej úcte k jeho hráčom veľkým favoritom jednoducho rovnať nemôže. Ani Ekvádor a Senegal nie sú práve najťažšími súpermi, i keď, ľahkí nie sú. No na MS nemožno očakávať niečo zadarmo.

Ak by Holandsko zvládlo svoju skupinu na výbornú a to isté by zvládlo v skupine B Anglicko, na Holandsko by čakal v osemfinále prinajhoršom (ešte nekvalifikovaný) Wales či USA. Vo štvrťfinále by hralo následne proti víťazovi skupiny C alebo druhému zo skupiny D. Ak si Francúzi, vyhrajú svoju skupinu D, na Holandsko by tak ostalo Mexiko, Poľsko, Dánsko či Argentína. To už nie sú ľahkí súperi, no stále sú zrejme prijateľnejší než Nemecko, Brazília, Anglicko alebo Francúzsko. Takže sa nechajme prekvapiť, ako to celé dopadne, a či skutočne Holandsko všetko zvládne a zároveň mu bude osud naklonený.

→ Pozrite si aj možnú pekelnú cestu Francúzov za obhajobou

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Virgil van Dijk (@virgilvandijk)

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Instagram/Fifaworldcup