Sen sa zase rozplýva: Tradičná bašta dostala ďalšiu ranu!

V súčasnosti hrá druhú najvyššiu slovenskú futbalovú ligu skutočne veľa tradičných klubov, ktoré by mnohí radi videli medzi elitou. Avšak, postúpiť do Fortuna ligy smú len dva celky, z toho ten druhý musi vyhrať barážový dvojzápas proti predposlednému tímu elitnej súťaže.

Po veľmi dobrom závere jesennej časti a miernom posilnení kádra verila jedna z tradičných bášt, že na jar by mohla zmazať manko na vedúce celky a minimálne zvádzať do posledných kôl boj o prvé dve priečky. Reč je o zástupcovi druhého najväčšieho slovenského mesta.

FC Košice zvládli s bravúrou aj úvodné jarné kolo, keď nováčika z Rohožníka vyprášili 4:0. V tú chvíľu Košičania vedeli, že sú pred nimi duely proti Banskej Bystrici a Podbrezovej, teda dvom najlepším klubom ligy. Ak chcel zástupca východného Slovenska posilnený vedomím, že z ostatných desiatich duelov má bilanciu 8-1-1 a skóre 25:7, pomýšľať na boj o prvé dve priečky, musel tieto zápasy zvládnuť.

Opak je ale pravdou. V auguste s oboma TOP súpermi doma Košice prehrali (0:2 a 1:2), tentokrát na strednom Slovensku prišli dve identické prehry 3:1. V túto chvíľu sú FC Košice až šieste, pričom na Bystričanov strácajú 11 bodov, na Podbrezovú dokonca 17 bodov. Zrejme Košičanom neostáva nič iné, len súťaž dohrať s čo najlepšími výkonmi, zohrať sa a už pomaly spriadať plány na ročník 2022/23. Alebo sa stane ešte malý zázrak?

→ Iná slovenská bašta je na tom ale ešte oveľa horšie ←

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený FK Železiarne Podbrezová (@fk_zp)

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Sportnet.sk | Foto: Pixabay