SENZÁCIA NA ÚKOR MAJSTRA! MICHALOVCE PREPÍSALI HISTÓRIU!

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce si v play off Tipos extraligy zajistili miesto v semifinále. V šiestom štvrťfinálovom zápase zdolali HC Slovan Bratislava v pomere 3:0 a celkovo zvíťazili v sérii 4:2.

Bezgólové skóre zápasu zmenil v 34. minúte zápasu sa obranca Zach Osburn. O necelé dve minúty neskôr sa obranca Christián Michalčin presadil druhýkrát v sérii, zvýšil náskok domácich na 2:0. Hráči HC Slovan Bratislava sa nedokázali presadiť proti brankárovi Škorvánkovi ani počas hry bez brankára a Dávid Buc pridal tretí gól.

V semifinále Michalovčania nastúpia proti víťazom základnej časti HC Košice. Pre obhajcov titulu sa sezóna skončila v štvrťfinálovej fáze. Vôbec prvýkrát v histórii slovenskej extraligy postúpil medzi najlepšiu štvorku tím, ktorý sa v základnej časti umiestnil na 8. mieste.

Michalovčania si zahrajú semifinále druhýkrát v histórii. HC Slovan Bratislava vypadol v prvom kole play off slovenskej extraligy prvýkrát od roku 2011. Michalovce nastúpia v súboji o finále proti Košiciam. Druhú semifinálovú dvojicu vytvoria hráči HKM Zvolen proti víťazovi série Banská Bystrica – Spišská Nová Ves, o ktorom sa rozhodne v pondelňajšom zápase.

Zdroj: Flashscore | Foto: Instagram