Sergio Ramos s veľkým jubileom: Kam sa avšak dokáže posunúť?

Kapitán a hrajúca legenda Realu Madrid. Aj tak sa dá nazvať 34-ročný Sergio Ramos, ktorý nastúpil v sobotu 31. októbra 2020 k svojmu jubilejného 500. zápasu v La Lige. Stal sa tak len desiatym futbalistom v jej takmer 100-ročnej histórii, ktorému sa to “podarilo”.

Ako vysoko sa avšak ešte môže posunúť? Ak sa napokon dohodne na predĺžení kontraktu, ktorý mu končí v klube na konci aktuálnej sezóny, môže to dotiahnuť poriadne vysoko. Z doterajších 500 štartov stihol v 39 prípadoch nastúpiť za FC Sevillu, tie ostatné pridal v drese “bieleho baletu”.

Ak by zo zostávajúcich 31 stretnutí aktuálneho ročníka stihol odohrať ešte aspoň 24, poskočil by už na 6. miesto, v sezóne 2021/22 by mohol bez problémov atakovať už 3. priečku legendárneho spoluhráča Raúla Gonzáleza. To však bude musieť ostať v Španielsku a zároveň zdravý. Predsa len, už je vo veku, keď sa zvyšuje pravdepodobnosť zranení, najmä pri jeho nekompromisnom štýle hry. Kto mu avšak môže aj po splnení týchto požiadaviek naďalej unikať a ako vyzerá TOP15 rekordérov La Ligy?

Čítajte na druhej strane →