Setiénova reakcia po bodovej strate: „Karta sa obrátila!“

FC Barcelona nemôže byť úplne spokojná s výsledkom 30. kola La Ligy. Na pôde sevillského FC totižto nestrelila gól a “len” remizovala 0:0, čo, ako priznal aj sám Setién, dáva tromfy do rúk ich úhlavného konkurenta Realu Madrid.

„V tejto chvíli prevládajú najmä pocity frustrácie, keďže najmä prvý polčas sme mali výborný. Zajtra možno budeme na všetko pozerať inak,“ povedal pre Marcu bezprostredne po zápase kouč Kataláncov.

„Už nemáme všetko vo vlastných rukách. No nemyslím si, že Real Madrid dokáže vyhrať všetky stretnutia do konca ročníka. Možno sme stratili dva body, no zároveň aj ten jeden môže rozhodnúť,“ dodal španielsky tréner, ktorý si uvedomoval futbalovú matematiku, ktorá hypoteticky hovorí v barcelonský neprospech.

Tá je totižto jasne daná. Real Madrid má zápas k dobru a stráca tri body. Zároveň má lepšie vzájomné zápasy a to znamená, že ak by vyhral svojich posledných deväť duelov, stane sa majstrom. V náročnom závere sezóny, kde budú hrať tímy prakticky každé tri-štyri dni je však ťažké predpokladať, koľkokrát môže tím okolo Sergia Ramosa zakopnúť.

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter