Šialené: Hamilton 57 kôl prvý. Potom prišiel TENTO moment! VIDEO

V Abu Dhabí sa dnes uskutočnili doslova šialené preteky. Verstappen štartoval z pole position, avšak Hamilton mal perfektný štart a hneď v úvodnej rovinke Verstappena predbehol. Potom to všetko začalo.

Ešte počas prvého kola si chcel Verstappen zobrať pozíciu naspäť, na Hamiltona zaútočil v ľavotočivej zákrute. Toto bol veľmi kontroverzný moment, ktorý sa zapíše do dejín, na jednej strane ho Verstappen vytlačil z trate, takže Hamilton sa musel dostať na trať “skratkou”, na strane druhej z pohľadu Redbullu si to Hamilton skrátil, a tým pádom si vybudoval malý náskok.

Strategický perfektný štart od Hamiltona a úplne famózny výkon celých 57 kôl napriek tomu nestačil a o titule sa rozhodlo až v poslednom kole. Hamilton mal luxusný vyše 11 sekundový náskok, avšak zjazdné pneumatiky. Ani to však na neho nezaberalo a Hamilton bol vo väčšine kôl rýchlejší a žiadna zo stratégií Redbullu nezaberala. Hamilton držal Holanďana celý čas na dištanc, z veľkej časti mu pomohol aj Perez, ktorý sa v prvej polovici pretekov snažil Hamiltona spomaliť, čo sa mu famózne darilo a nazbieral Verstappenovi k dobru asi 5 sekúnd.

Bič plieskal až na konci a to poriadne! Problém nastal asi 5 kôl pred koncom, Hamilton bol vo väčšine kôl rýchlejší, no ani to mu nestačilo. kolízia dvoch jazdcov, pričom jazdec tímu Williams Nicholas Latifi narazil do zvodidiel. Samozrejme v tomto momente už nastúpil safetycar dovtedy, kým usporiadatelia nehodu nedajú do poriadku. Organizátori a riaditeľ pretekov rozhodli, že Verstappena umiestnia hneď za Hamilton, aj napriek tomu, že mal pred sebou 5 jazdcov, ktorí už dostali od oboch jedno kolo.

Dráma, v poslednom kole, kedy rozhodli nové pneumatiky Verstappena a jeho dravosť za svojím prvým titulom. Posledné kolo bolo do poslednej chvíle dramatické, no Verstappen nakoniec Hamiltona predbehol, samozrejme rozhodli aj pneumatiky. Hamilton dúfal, že predbehne v tituloch legendárneho Michaela Schumachera, no to sa mu v tejto sezóne určite nepodarí. Verstappen sa stal majstrom sveta vo formule 1! A týmto mu aj vrámci redakcie gratulujeme. Skvelé preteky od oboch jazdcov až do úplného záveru!

Finálne momenty z trate

Zdroj|Foto|Video: Twitter/Formula 1