Šialenosť: Pozrite, za koho plánuje Juventus utratiť 50 miliónov eur!

Píše sa rok 2020 a 8-miestne prestupové čiastky (v eurách) lietajú tu a tam. Keď si však myslíme, že už nás nemá čo prekvapiť, niečo sa vždy nájde. Dosť šokujúco vyznieva napríklad čerstvá správa popredného portálu Goal.com o tom, aký má byť jeden z hlavných prestupových cieľov Juventusu.

Taliansky gigant je známy tým, že veľmi často získava kvalitných hráčov celkom zdarma. Ako príklady poslúžia Sami Khedira, Kingsley Coman, Paul Pogba, Emre Can či Aaron Ramsey. Naopak, vedenie Turínčanov dokáže aj udrieť, ako napríklad v prípade hviezdnho Cristiana Ronalda.

Portál Goal.com vyrukoval tentokrát s informáciou, že Juve je najväčším favoritom na zisk jedného zlatého brazíslkeho chlapca z MS “U17”, ktoré sa konalo na jeseň 2019. Záujem o členov zlatej partie je ohromný, napríklad Real Madrid ulovil kreatívneho záložníka Reiniera a najnovšie si “nový domov” našiel aj Yan Couto.

Ani jeden z nich však nestál až toľko, ako 18-ročný Kaio Jorge. Mladík, ktorý 24. januára oslávil svoje 18. narodeniny, je kmeňovým hráčom Santosu a do dnešného dňa zaň odohral len štyri duely a strelecky sa nepresadil. Napriek tomu má v zmluve výkupnú klauzulu na 50 miliónov eur, ktorú vraj Juventus bude ochotný zaplatiť, hoci nie je vylúčené jednanie o nižšej čiastke. Či sa naozaj oplatí taký ohromný balík zaplatiť za neskúseného mladíka, to je zrejme otázka pre vedenie talianskeho klubu.

Kaio Jorge zaujal pochopiteľne predovšetkým na spomínanom mládežníckom šampionáte, kde strelil päť gólov a spoločne s ďalšími dvomi hráčmi sa delil o druhé miesto v tabuľke strelcov. Viac (6) ich zaznamenal len holandský útočník Sontje Hansen pôsobiaci v akadémii Ajaxu, ktorý do A-tímu nazrel zatiaľ dvakrát.

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter