Šialený mesiac: Tušíte, kto získal v marci najviac bodov v NHL?

Základná časť sezóny 2021/22 sa v zámorskej profilige blíži ku svojmu koncu. Tímom ostáva do konca súťaže už len približne šestina zápasov. V marci niektoré tímy odohrali aj cez 15 duelov, NY Islanders dokonca šialených sedemnásť stretnutí. Viete však, ktorý hokejista bol najproduktívnejší?

Veru, Connor McDavid to nebol. A ani jeho spoluhráč Leon Draisaitl. Vlastne, ani žiaden útočník. Najproduktívnejším hráčom mesiaca marec v NHL bol skúsený švajčiarsky obranca Roman Josi. Ten v štrnástich dueloch strelil 4 góly a pridal k nim 24 asistencií. Duo Patrick Kane a Johnny Gaudreau pridalo na svoje kontá po 26 bodov, Connor McDavid 25 bodov.

31-ročný Josi je, mimochodom, aktuálne s bilanciou 18+63 na 11. mieste v produktivite celej súťaže. Obrancom vládne, o šesť bodov za ním je Cale Makar. Švajčiar hrajúci za Nashville má šancu atakovať dokonca 100-bodovú hranicu, veď pri aktuálnom priemer 1,227 bodu na zápas by mohol mať na konci sezóny práve 100 bodov. Mimochodom, Josiho 28 bodov za marec je viac, než má najproduktívnejší Slovák (Tomáš Tatar) od začiatku sezóny.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Roman Josi (@rjosi90)

Zdroj: Statmuse.com | Foto: Instagram/McDavid97