Silný príbeh HVIEZDY NBA: Žil v parku pre karavany, dnes zarobí…

Ľudstvo vždy rado počúvalo, či čítalo rôzne príbehy o ľuďoch, ktorí sa dostali z dna až na vrchol. Mnohí úspešní športovci to na začiatkoch svojej kariéry mali neuveriteľne ťažké. Chudoba bola azda tým najčastejším dôvodom veľkých problémov u mnohých športových hviezd.

Tento problém trápil aj 23-ročnú hviezdu NBA, ktorá si dnes podmaňuje palubovky v zámorí. Bam Adebayo to však nemal vo svojich začiatkoch vôbec jednoduché. Vychovala ho slobodná matka, pretože jeho otec ich opustil keď mal Bam len pár mesiacov. Kvôli finančným problémom sa matka s dieťaťom museli presťahovať do schátraného domu v parku pre karavany v Južnej Karolíne. Jeho matka sa snažila uživiť ako asistentka v supermarkete, za čo však dostávala mizerný plat.

Bam mal odmala sen stať sa slávnym basketbalistom. A keďže mal doma živý príklad, ako sa bojuje v živote, začal na sebe makať. V časoch keď chodil na strednú školu, trávil po vyučovaní celé hodiny v telocvični, aby sa zlepšoval. Predovšetkým v koordinácií, sile a technike, pretože výšku mal Bam na basketbal ideálnu (dnes meria 2,06 metra). Jeho zlepšenie však neostalo nepovšimnuté, pretože jeho výkony na strednej škole upútali trénera Johna Calipariho, ktorý bol trénerom presláveného univerzitného tímu Kentucky Wildcats. Ten do neho vložil svoju dôveru a vzal si ho do tímu.

(Vľavo) Adebayo za Kentucky Wildcats

Už po roku na tejto univerzite splatil Adebayo dôveru Calipariho, pretože jeho čísla boli úchvatné. Pochopiteľne hneď upútal pozornosť viacerých tímov NBA, no na drafte v roku 2017 nebol medzi najväčšími hviezdami, po ktorých by túžili najslávnejšie tímy súťaže. Musel si počkať až do 14. kola výberu, keď si ho vytiahlo Miami Heat, ktoré presvedčil svojimi individuálnymi tréningami. No prirodzene, vo svojej prvej sezóne to nemal vôbec jednoduché a väčšinou len vysedával na lavičke.

Lenže v polovici svojej úvodnej sezóny zrazu dostal šancu, ktorej sa chopil. A odvtedy to s ním a jeho klubom ide len vyššie a vyššie. V minulej sezóne bol dokonca ocenený ako 2. najlepší hráč, čo sa týka svojho zlepšenia a taktiež bol nominovaný do najlepšieho obranného tímu sezóny. Teraz Miami svoju hviezdu patrične odmenilo. Adebayo dostal nový 5-ročný kontrakt, ktorý mu vynesie závratných 195 miliónov eur! Úžasný príbeh človeka, ktorý sa urputnou bojovnosťou a trpezlivosťou dostal až na vrchol. A pritom začínal skoro ako bezdomovec. Inšpirácia na nezaplatenie.

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter