Simeone v eufórii: Toto je dôvod, prečo sa obáva len Ronalda!

49-ročný Diego Simeone spojil veľkú časť svojho života s Atléticom Madrid. Najskôr v ňom pôsobil ešte ako hráč, teraz je pre zmenu už takmer desaťročie jeho manažérom. Charizmatický argentínsky tréner napriek nie práve vydareným výkonom v La Lige dokázal zaskočiť v osemfinále Ligy Majstrov samotného liverpoolskeho obhajcu.

Liverpool, ktorý bez milosti valcuje konkurenciu v Anglicku, mal podľa papierových predpokladov trápiace sa Atlético bez väčších ťažkostí vydariť. Tradične defenzívne zameraná Simeoneho družina však v domácom zápase vyhrala 1:0, pričom The Reds nevystrelili na bránu.

Odveta na Anfield Road bola o inom a v základnom hracom čase čelil Jan Oblak 11 pokusom, ďalších 16 išlo mimo troch žrdí. Jediným strelcom gólu sa ale stal Wijnaldum. V predĺžení sa k nemu pridal Firmino, no následne prišiel šokujúci obrat a pád Liverpoolu na kolená. Španielom v tú chvíľu stačil na postup jeden gól, no oni strelili rovno tri! Dvakrát sa presadil Marcos Llorente, čo dostalo nielen Diega Simeoneho do poriadnej eurófie, a poistku pridal v absolútnom závere Álvaro Morata.

Aj po takmer deviatich rokoch na lavičke Atlética tak platí, že Diego Simeone v Lige Majstrov vypadáva len proti klubov Cristiana Ronalda. Počas jeho prvých dvoch sezón totižto tento madridský celok v najprestížnejšej súťaži chýbal. Následne v rokoch 2014 a 2016 prehralo Atlético s Realom finálové zápasy, v roku 2015 padli “Atléti” s mestským rivalom vo štvrťfinále a v roku 2017 v semifinále. Jeseň 2017/18 klubu nevyšla a neprešiel na úkor AS Rímu a Chelsea ani základnou skupinou, čo si vynahradil triumfom v Európskej lige.

V uplynulom ročníku dal stopku Simeonemu Juventus, v drese ktorého zahviezdil opäť portugalský fenomén. Naopak, dokázal vyradiť nielen Liverpool, ale aj Barcelonu či Bayern. Dostane tento rok argentínsky lodivod ďalšiu šancu odstaviť Ronaldov klub?

Zdroj: Gvemesport.com | Foto: Twitter