Šípky prichádzajú o nenahraditeľnú legendu: Phil Taylor končí! Pozrite si jeho TOP momenty!

Správa, ktorá nepotešila ani jedného fanúšika, ba dovolíme si tvrdiť, že ani jedného hráča. Phil Taylor je totiž jeden z tých, čo premenili šípky z krčmovej zábavy na masovo obľúbený šport, v ktorom sa hrá o veľké finančné odmeny.

Tohto muža ťažko porovnávať s inými športovcami. Dá sa povedať, že Taylor je viac než Gretzky pre hokej, viac než Pelé pre futbal, viac než Ali pre box. Dnes 56-ročný šípkar sa stal po prvýkrát majstrom sveta v roku 1990 a o tri roky nato založil spolu s niekoľkými ďalšími hráčmi novú šípkarskú organizáciu (PDC), ktorá je momentálne najväčšou šípkarskou organizáciou sveta. Turnaje PDC v súčasnosti hrajú všetci velikáni tohto športu a zahrať si na nich je snom ďalších tisícok hráčov po celom svete. Pred Taylorom to bola prakticky hra Britov, no dnes je to šport, ktorý je viac než len obľúbený v Holandsku, Austrálii, Nemecku, Rakúsku či Španielsku. Aj u nás máme mnoho registrovaných hráčov, najväčšie zázemie majú šípky v Košiciach, Žiline, no i v ďalších mestách. Od roku 1994 Taylor vyhral štrnásťkrát Majstrovstvá sveta a pridal neskutočných šesťdesiatštyri triumfov na turnajoch označovaných ako “veľké”. Samozrejme, má na konte viac ako stovku menších triumfov. Neexistuje žiadny veľký turnaj, ktorý by Phil nevyhral aspoň trikrát, pričom na každom z troch najstarších turnajov, ktoré sa začali hrať ešte v 90-tych rokoch, dominoval viac ako desaťkrát.

Phil sa teší veľkej úcte a rešpektu zo strany všetkých hráčov a neraz prvý zápas s ním označujú hráči ako najväčší okamih svojej kariéry, ak nie celého života. Po tejto sezóne je však koniec. Phil Taylor totiž oznámil, že sezóna 2017 je jeho poslednou profesionálnou. Po tomto skvelom hráčovi tak na šípkarskej scéne ostane prázdne miesto, ktoré len ťažko niekto zaplní.

Zdroj: Theguardian.com, Youtube | Foto: Facebook