Situácia sa zhoršuje: Čo sa stalo v kabíne FC Barcelony?

FC Barcelona po zaváhaní na pôde FC Sevilly v 30. kole prestala mať majstrovský titul vo vlastných rukách. Prešlo len osem dní a Katalánci stratili body opäť, tentokrát nezvládli záver duelu na pôde Celty Vigo a len remizovali 2:2.

Síce vyrovnávajúci gól Iaga Aspasa bol ovplyvnený nesprávnym verdiktom arbitra, to však nič nemení na tom, že situácia v kabíne nebola ani predtým úplne ružová. V zákulisí sa už dlhšiu dobu hovorilo o istých nezhodách medzi hráčskym a trénerským personálom. Zdroj blízky Barcelone tentokrát pre denník Marca uviedol, že po zápase sa v šatni udiali nie práve štandardné veci.

Veľmi napätá atmosféra v kabíne mala vygradovať až do otvorenej kritiky Setiéna a jeho asistentov. Hráči si nemali brať servítky a jasne naznačili, že stále cítia šancu na titul, no musia sa zmeniť nielen tréningové metódy. Skupinka futbalistov dokonca údajne vyčítala Setiénovi nesprávne zvolené striedania v záverečnej desaťminútovke, tesne pred inkasovaným gólom na konečných 2:2. Na ihrisko pritom Setién logicky vpustil miesto neskúsených mladíkov Fatiho a Puiga oveľa ostrieľanejšie a zvučnejšie postavy – Arthura a Griezmanna.

Ako sa situácia vyvŕbi a či vôbec Setién vydrží na lavičke aspoň do konca ročníka, začínajú byť pomaly ale isto horúce témy. Taktiež je pravdepodobné, že za tým stojí aj samotný Lionel Messi, ktorého vplyv v klube siaha až mimo trávniky.

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter