Situácia v LM sa vyjasňuje: Už 23 klubov pozná pred žrebom svoj kôš!

Celkovo 26 tímov má istotu účasti v skupinovej fáze Ligy Majstrov, o zvyšných šesť miest bojuje každoročne viac než 50 celkov, ktoré sú podľa koeficientov krajín postupne nasadzované do jednotlivých predkôl. Teraz, keď už poznáme aj kompletné dvojice play-off, situácia sa stáva prehľadnejšou.

Najmä vypadnutia tradičných účastníkov Európskych pohárov v predkolách LM, akými boli Plzeň, YB Bern, CZ Belehrad, Celtic a predovšetkým lisabonská Benfica, “posunuli” niektoré tímy k istote 3. koša a portugalský vicemajster “prenechal” Ajaxu istotu miestenky v 2. výkonnostnom koši.

Ako teda vyzerá situácia v tejto chvíli?

Istota pri nasadzovaní do košov:

  1. kôš – Bayern (víťaz LM a zároveň majster Nemecka), FC Sevilla (víťaz EL), Real Madrid (majster Španielska), Liverpool (majster Anglicka), PSG (majster Francúzska), Juventus (majster Talianska), Petrohrad (majster Ruska), FC Porto (majster Portugalska)
  2. kôš – Barcelona, Atlético Madrid, Manchester City, Manchester United, Šachtar Doneck, Chelsea, Dortmund, Ajax
  3. kôš – Lipsko, Inter Miláno, Atalanta, Lazio
  4. kôš – M´Gladbach, Basaksehir, Rennes

Neistota koša pri nasadzovaní

3. alebo 4. kôš: Lok. Moskva, Marseille, FC Bruggy (v takomto podarí čakajú na to, koľko horších tímov na základe koeficientov postúpi do hlavnej fázy)

Bayern je v súčasnosti európskou jednotkou aj na základe koeficientov

Dvojice play-off o skupinovú fázu Ligy Majstrov UEFA 2020/21:

  • Slavia Praha – Midtjylland
  • Maccabi Tel Aviv – RB Salzburg
  • Olympiakos – Omonia Nikósia
  • Molde – Ferencváros
  • Krasnodar – PAOK Solún
  • Gent – Dynamo Kyjev

Z tejto 12-člennej zostavy budú nasadené do 3. koša v prípade postupu Dynamo Kyjev/Gent, Salzburg, Olympiakos a Krasnodar. Všetky ostatné tímy majú v súčasnosti koeficient zodpovedajú až poslednému 4. výkonnostnému košu.

> Takto to vyzerá so slovenskou účasťou v LM <

český šampión Slavia tak aj tentokrát bude v prípade účasti čakať na to, akých troch papierovo silnejších súperov jej prisúdi los

Zdroj: UEFA.com, Wikipedia.en | Foto: Twitter