Sklamaný Regenda: „Zápas sme mali vo vlastných rukách, ale TOTO … !“

Útočník Pavol Regenda patrí medzi najlepších slovenských hokejistov a potvrdzuje to aj na šampionáte. Proti Kazachstanu strelil vyrovnávajúci gól, ktorý pre nás znamenal aspoň “cenný bod”, vďaka ktorému sú naše postupové šance stále pomerne dobré.

Avšak nechal sa aj raz vylúčiť, z čoho rezultoval gól súpera na 1:3, a to ani nie minútu po tom na 1:2. Po zápase bol pomerne sklamaný, a nemožno sa tomu čudovať. Rovnako tak upozornil na to, čomu sa jednoducho musíme v posledných dueloch v skupine vyvarovať.

„Zápas sme mali vo svojich rukách. Mali sme veľa striel, no musíme premieňať šance. Zase sme hrali dobre, potom prišla druhá tretina a za 10 minút sme urobili hlúpe fauly. Doplatili sme na to tým, že z 1:0 bolo 1:3. Tohto sa musíme vyvarovať, lebo už ide do tuhého.

Musíme to prestať robiť, lebo každý zápas sme si dobabrali faulami. Musíme sa viac tlačiť do bránky, streliť viac gólov a mať menej vylúčení,” povedal po stretnutí Pavol Regenda vo videu na oficiálnom kanáli Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) na YouTube.

V závere dodal, že neúspech treba zahodiť za hlavu a sústrediť sa na ďalšie zápasy. Len dodáme, že ak oba vyhráme máme celkom slušnú šancu na postup, ak len jeden, budeme sa musieť spoliehať na okolnosti.

Optimistická možnosť: Slovensku môže stačiť na postup aj TENTO scenár!

Sklamanie z prehry s Kazachstanom je cítiť: Môžeme ešte vypadnúť?

Zdroj | Foto | Video: YouTube