Škriniarov Inter končí: Smutná slovenská vizitka naďalej v platnosti!

Futbalisti milánskeho Interu nedali svoju kožu ľahko, veď po úvodnej domácej osemfinálovej prehre s Liverpoolom 0:2 dokázali na Anfield Road vyhrať. Avšak, len 0:1. Možno by to dopadlo inak, ak by nedohrávali cca pol hodinu bez vylúčeného Alexisa Sáncheza. Každopádne, pre slovenský futbal to znamená predĺženie smutnej série.

Aj po roku 2022 ostane totižto v platnosti, že vo viac než 60-ročnej histórii Ligy Majstrov (resp. jej predchodcu PMEK) nebude medzi jej víťazmi ani jediné slovenské meno. Pritom v túto chvíľu je na dlhočiznom zozname tých, ktorí zodvihli prestížnu trofej nad hlavu, už 854 mien zo 65 krajín sveta. Totižto Škriniar bol posledným Slovákom na súpiskách osemfinalistov.

Tými prvými držiteľmi boli v roku 1956 osemnásti vtedajší hráči Realu Madrid, tými nateraz poslednými sú dvadsiati traja futbalisti londýnskej Chelsea zo sezóny 2020/21. Česko má na rozdiel od Slovenska štyroch držiteľov trofeje. Trofej zodvihlo nad hlavu kvarteto Milan Baroš, Vladimír Šmicer, Marek Jankulovski a naposledy v roku 2012 Petr Čech.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Inter ??? (@inter)

Zdroj: Myfootballfacts.com | Foto: Instagram/Milanskriniar