“Skromný tím a arogantný favorit …” Najlepšie reakcie zahraničných médií na výhru našich nad Rusmi!

Napriek tomu, že hokejový Olympijský tím z Ruska bol veľkým favoritom v stredajšom zápase proti Slovensku, našim hokejistom sa podaril obrovský úspech. Nad súpermi zvíťazili 3:2! Ako na tento náš triumf reagovali zahraničné médiá?

Ruský portál sovsport.ru píše o nedbalosti a o fiasku tímu z Ruska, ktorý premrhal dvojgólový náskok. IIHF rovnako hovorí o rýchlom náskoku Ruska, po ktorom to vyzeralo na jasný triumf nad našimi: “Slovensko sa ukázalo byť odolné a nakoniec si dokorčuľovalo po impozantné víťazstvo pod novým trénerom Craigom Ramsaym.”

Naši českí susedia hovoria o eufórii, ktorú po zápase zažívajú Slováci: “… pritom to po prvých minútach duelu s Ruskom vyzeralo na hanbu a jasný debakel. Nie, toto nebol slovenský tím, ktorý sa v nepriaznivých chvíľach väčšinou položí. Práve naopak. Našich východných susedov zdobili atribúty, ktoré predtým často chýbali: bojovnosť, odhodlanie, túžba, vytrvalosť, sebavedomie. A viera,” píše portál idnes.cz

Portál sport.cz zaujal trefnou titulkou: “Slovenská fantázia. Ruský hokejový obor padol!” Stránka olympis.org spomenula i ďalší prekvapujúci výsledok zápasu, kedy Slovinci porazili USA 3:2 pp: “Olympijský hokejový turnaj mužov sa začal dvoma veľkými prekvapeniami.”

Ruské médiá nešetria kritikou smerom k Olympijským športovcom z Ruska: “Tento zápas bol klasickou konfrontáciou medzi Guliverom a Liliputánmi, či ak chcete Dávidom a Goliášom. Skromný tím a arogantný favorit po našom.”

Podľa ruského komentátora webu championat.com Dmitrija Jerykalova Rusi poznali slabé miesta v slovenskej hre, no napriek tomu im to nepomohlo: “Zdá sa, že sme veľmi dobre vedeli útočiť, ale v momente, keď sa prestalo dariť vpredu, zrazu to nešlo.” Okrem toho hovorí o slabej hre Rusov v presilovkách.

Zdroj: Hnonline, Zoznam.sk | Foto: Facebook, Pixabay.com