Skupina smrti Lige majstrov 2023-24? TIETO celky môžu na seba naraziť!

Aktuálne poznáme len približne 60% účastníkov skupinovej fázy Ligy majstrov 2023-24, no už je jasné, že sa môže zrodiť aj mimoriadne pikantná skupina, a to predovšetkým vďaka jednému tímu.

Tým klubom nie je nik iný než Newcastle United, ktorý si zahrá milionársku súťaž po viac než dvoch dekádach. V sezóne 2022-23 ale hral výborné a dokázal potrápiť úplne každého súpera, nejedného totálne prevalcovať.

Vzhľadom k tomu, že dlhé roky sa ho pohárová Európa netýkala, nemá dostatok bodov a jeho koeficient mu takmer určite nebude stačiť na lepší než posledný kôš. Aspoň ostatné roky a pohľad na to, aké koeficienty boli potrebné na tretí kôš, ho k tomu absolúnte predurčujú.

To je výzva pre “straky”, no zároveň veľká nepríjemnosť aj pre súperov z vyšších košov. Predsa len, nechcete čeliť tímu, ktorý zrejme skončí tretí v Premier League ako “papierovému outsiderovi”.

Pri pohľade na ostatných istých účastníkov a ich predbežné (či v niektorých prípadoch isté) zaradenia do košov, teda hrozí nejaká tá skupina smrti. Azda to najnáročnejšie, čo by mohlo Newcastle postihnúť, by bolo nažrebovanie do skupiny K Neapolu/PSG, Realu Madrid a RB Lipsku. Takáto skupina by rozhodne zniesla prívlastok “smrti”.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený UEFA Champions League (@championsleague)

Zdroj: Športový Magazín, Wikipedia | Foto: Instagram