Skupiny smrti v Lige Majstrov 2020/21: Toto môžu byť ony!

Po tom, ako sa v druhej polovice augusta dohrali európske pohárové súťaže, konečne vedia všetky celky, aký je ich osud pre nasledujúcu sezónu. Niekoľko účastníkov LM či EL 2020/21 totižto do posledných chvíľ nevedelo, v ktorom predkole sa predstavia. Napríklad taká pražská Sparta sa až po vypadnutí Lyonu mohla definitívne radovať, že si s istotou zahrá skupinovú fázu Európskej ligy.

Čo sa týka Ligy Majstrov, 26 tímov má v túto chvíľu istotu účasti v skupinovej fáze a hrá sa o zostávajúcich šesť miest. Keďže ešte nie je isté, ktorá šestica to bude, hneď niekoľko z nich nevie, v ktorom koši sa ocitne pri žrebe. Ten bude na programe 1. októbra v Aténach.

A čo nejaká tá skupina smrti? Nutno podotknúť, že v tejto chvíli ich môže byť hneď niekoľko. Do tretice sa jej môže obávať milánsky Inter. V sezóne 2018/19 totižto “vyfasoval” Barcelonu s Tottenhamom (a k nim PSV), zatiaľ čo v predošlej sezóne to bola opäť Barcelona, no tentokrát s Dortmundom a nepríjemnou pražskou Slaviou.

Aktuálne Škriniarovcom môže hroziť z prvých dvoch košov také kombinácie ako Bayern-Barcelona, Bayern-Manchester City, PSG-Manchester City, PSG-Barcelona, Liverpool-Barcelona a pod. Aspoň zo 4. koša to však pre Inter nemusí nemusí byť až taká pohroma, no napríklad taká nemecká Borussia M´Gladbach k Parížu a Citizens by rozhodne nevyzerala pre Inter (alebo aj rozbehnuté Lazio) práve idylicky.

Ešte však existujú aj pekelnejšie skupiny, a to najmä v prípade, že vo 4. koši bude veľmi nebezpečná Atalanta. Tá je z aktuálnej 26-člennej zostavy podľa koeficientu až na 20. mieste a tak musí dúfať, že minimálne dva tímy z kvalifikácií budú pod ňou. V opačnom prípade hrozí, že v jednej základnej skupine sa môžu stretnúť štyri celky, ktoré si tento rok zahrali minimálne štvrťfinále. Príkladom by mohla byť skupina Bayern (PSG), Manchester City (Barcelona), Lipsko a Atalanta.

Foto: Twitter