Skutočný fenomén: TOP 11 neuveriteľných faktov o Jaromírovi Jágrovi!

Čoskoro už 51-ročná legenda (nielen) českého hokeja Jaromí Jágr v súčasnosti pôsobí v domácom celku Rytíři Kladno, ktorého je aj 70-percentným vlastníkom. Počas svojej neskutočne dlhej kariéry si toho prežil skutočne veľa, pričom zoznam jeho úspechov, ocenení či rekordov je doslova nekonečný. My sme vybrali tie najzaujímavejšie, a to nielen zo seniorskej kariéry.

 

TOP fakty o živote a kariére Jaromíra Jágra

1Člen prestížneho TRIPLE GOLD CLUB

Jágr je jedným z 29 hokejistov, ktorý sa tým môže pochváliť.Jedná sa o klub hráčov, ktorý počas kariéry získali zlatú medailu na majstrovstvách sveta, na olympijských hrách a zároveň získali Stanley cup určený víťazovi play-off v NHL. Ako prvú ovládol spoločne so spoluhráčmi v Pittsburgu zámorskú profiligu (1991 a 1992), následne v roku 1998 vyhral s Českom hokejový turnaj na OH v Nagane a miestenku v prestížnom klube si zaistil na MS 2005 v Rakúsku (no titul získal s Českom aj na MS 2010 v Nemecku).

Neuveriteľná tréningová morálka

Podobne, ako mnohé ďalšie športové hviezdy, aj on je podľa trénerov a spoluhráčov obrovským dríčom. Známe o ňom je, že prakticky celý život trénuje v oceľových vestách. Tá ľahšia má mať šesť kilogramov, tá ťažšia dokonca dvadsať. Aj na nožoch korčulí má dvesto gramov vážiace špeciálne závažia. Okrem toho bol najmä v minulosti známy aj tým, že na tréningy chodil ako prvý a odchádzal ako posledný.

Produktivita v NHL

V historických tabuľkách NHL zvyčajne vládnu hráči z Kanady, čo platí aj v prípade produktivity. V TOP15 ich je hneď štrnásť. Tým pätnástym je práve Jágr (bilancia 766+1155), ktorý je dokonca na druhom mieste! Pred druhým najproduktívnejším Európanom, ktorým je Fín Teemu Selänne, má náskok ohromných 464 bodov. Zároveň je tretím najlepším strelcom a piatym najlepším asistentom. Spomedzi Európanov je v oboch prípadoch suverénne prvý.

 

Back