Skvelá forma: Slovenský obranca si podmaňuje českú Extraligu!

Česká hokejová Extraliga má svoju nespornú kvalitu, no vďaka našej vzájomnej blízkosti v nej pôsobí aj množstvo Slovákov. Medzi tých najznámejších a aktuálnej najlepších určite patrí Peter Čerešňák, odchovanec trenčianskej Dukly.

28-ročný obranca už takmer desaťročie pomerne pravidelne oblieka aj dres slovenskej seniorskej reprezentácie a patrí medzi očakávané postavy nášho výberu aj na olympiáde v Pekingu. Okrem skúseností v prospech obrancu Plzne, ktorý bol v minulosti aj draftovaný NY Rangers do NHL, no napokon si ju nikdy nezahral, hovorí aj veľmi slušná forma.

Naposledy v nedeľu 28. novembra opäť odohral skvelé stretnutie a jeho Plzeň zdolala “Jágrove” Kladno 4:1, pričom náš hokejista patril medzi hviezdy duelu, veď na konto si pripísal až tri asistencie. Aktuálne má po 27. kole na konte 27 štartov a v nich slušnú bilanciu 4+18. Tým si už napríklad vyrovnal vlastný sezónny rekord z českej ligy (2015/16).

Okrem toho je na 16. mieste produktivity súťaže (len dva body ho delia od TOP10), obrancom dokonca kraľuje. Z desiatok slovenských hokejistov v súťaži je produktívnejší len útočník Karlových Varov Tomáš Mikuš, ktorému s bilanciou 7+17 patrí 9. miesto. Aj vďaka Čerešňákovi je Plzeň krátko pred polovicou súťaže na 3. mieste za Ocelářmi Třinec a Moutfieldom Hradec Králové.


Zdroj: Eliteprospects.com | Foto: Twitter/HC Škoda Plzeň