SKVELÁ SPRÁVA: Jedna z najväčších legiend KHL sa po ukončení kariéry vracia späť!

V júni minulého roka fanúšikov hokeja zarmútila správa, že zrejme najväčšia neruská legenda KHL ukončila kariéru. Brandon Bochenski totiž vo veku 35 rokov zavesil korčule na klinec a odišiel do zaslúženého dôchodku.

Pre jeho Barys Astana to bola obrovská rana, veď z kádra im odišiel hráč, ktorý si takmer v každom zápase pripísal bod alebo asistenciu. Kazašský klub za neho nenašiel adekvátnu náhradu, čo sa prejavilo aj na konečnej pozícii mužstva v uplynulej sezóne. Barys totiž nepostúpil do play off.

V Astane však momentálne oslavujú, Brandon Bochenski totiž na dôchodku dlho nepobudol a s Barysom podpísal nový ročný kontrakt.

Hoci bol Brandon Bochenski v roku 2001 draftovaný Ottawou Senators, v NHL jeho hviezda nikdy nezažiarila naplno. V Ottawe, Chicagu, Bostone, Anaheime a Tampe nazbieral v 156 zápasoch 68 bodov. V roku 2010 sa tak rozhodol skúsiť KHL a odišiel do Barysu Astana. V jeho drese drží takmer bod na zápas, keďže v 399 zápasoch zaznamenal 397 bodov (z toho 160 gólov). Brandon Bochenski končil kariéru s titulom najproduktívnejšieho neruského hráča v dejinách KHL.

Zdroj: Khl.ru | Foto: Twitter