Skvelé správy: Čína hlási návrat na futbalové trávniky!

Čína, ktorá sa stala epicentrom koronavíru, sa postupne prebúdza opäť k životu. Dôkazom má byť aj dianie v tamojšom futbale, čo si v Európe momentálne nedokážeme ani len predstaviť.

Čínska futbalová liga ani žiadne iné ďalšie súťaže sa síce ešte pochopiteľne nerozbehli, no v tréningovom centre sa po dlhšej dobe stretli domáce reprezentantky. Tým po dôkladnom vyšetrení umožnili návrat k tréningu.

Čínske futbalistky sú totižto len krok od účasti na olympijských hrách, ktoré sa majú konať na prelome júla a augusta v Japonsku. Ázia má v ženskom turnaji právo na dve miestenky z celkového počtu dvanásť, pričom začiatkom marca tú prvú získali Austrálčanky, ktoré si s celkovým skóre 7:1 poradili s hráčkami Vietnamu. Čína sa má (ak nebude situácia vážna) začiatkom júna stretnúť s Južnou Kóreou.

Miestenku v ženskom turnaji si okrem domáceho Japonska vybojovali aj reprezentácie Brazílie, Nové Zélandu, Holandska, Veľkej Británie, Švédska, USA, Kanady, Zambie a Austrálie. O dvanástu miestenku zabojujú výbery Kamerunu a Čile.

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter