Skvelé (vrámci možností): TOTO prinieslo 7. kolo Niké ligy!

Ako sme písali, táto sezóna Niké ligy by mohla byť veľmi zaujímavá a nepredvídateľná. V 7. kole sme boli svedkami “zápasu jesene”, facky pre Šošonov či ďalších prehier doterajších “odpadlíkov” súťaže.

V Dunajskej Strede bolo na Slovan zvedavých až 8 866 divákov, čo je rozhodne krásne číslo na naše pomery, obzvlášť, ak berieme do úvahy skutočnosť, že DAC sa doposiaľ príliš nedarilo (pred zápasom bilancia 2-2-2).

Skvetou správou, i keď len vrámci možností, bolo, že hoci tento víkend hrali doma kluby, na ktorých duely nechodí zvyčajne nejako veľa divákov, na žiadnom nebolo nejaké “katastrofálne číslo”.

V Žiline konečne prišli podporiť domácich mladíkov, ktorí boli pred duelom s Banskou Bystricou dokonca v čele tabuľky, viac ako dve tisícky divákov (2 345). Uvidíme však, ako budú reagovať na prehru 1:4.

Na ostatných zápasoch sa návštevnosť pohybovala od 1 485 do 1824 divákov. To nie je síce žiadna sláva, no na to, že sa hrali v Zlatých Moravciach, Michalovciach (oba celky majú len bod po siemdych kolách), Ružomberku a Podbrezovej, tak to nemožno hodnotiť negatívne.

Otvorené slová: „Predsezónne prognózy ležia v odpadkovom koši!“

Zdroj: Športový Magazín | Foto: YouTube