Skvelé vyhliadky: Na Slovan i DAC sa skutočne usmialo šťastie!

Zrejme dva najlepšie slovenské futbalové kluby súčasnosti, a síce ŠK Slovan Bratislava a DAC Dunajská Streda, sú zároveň poslednými našimi účastníkmi v pohárovej Európe. Oba sa deň po žrebe 2. predkola Európskej ligy dozvedeli aj mená svojich súperov v prípade postupu do 3. predkola.

A jednoducho povedané, slovenské celky mali veľké šťastie. Oba majú totižto pri pohľade na mená súperov reálnu šancu na postup až do play-off o postup do skupinovej fázy, teda, minimálne dostali tých papierovo najslabších súperov.

Bratislavský Slovan po prípadnom vyradení fínskeho Kuopia vyzve následne na domácej pôde úradujúceho litovského šampióna zo Suduvy. Ten mimochodom vyhral už tri sezóny v rade a vrámci Európskej ligy sa v predošlých dvoch sezónach dostal až do play-off, no stále je to papierovo oveľa ľahší súper ako Celtic a Legia, ktoré mohli byť po finálnom prerozdelení ostatnými súpermi nášho úradujúceho šampióna. 

Čo sa týka Dunajskej Stredy, ktorá má vrámci domácej ligy po 5. kole plných pätnásť bodov, tú bude v prípade postupu cez Jablonec čakať rakúsky LASK Linz. Ten síce bude pre DAC (ak teda postúpi) veľmi náročným súperom, veď v predošlej sezóne to dotiahol až do osemfinále, no ostatné dve možnosti by neboli o nič ľahšie. Jednou z nich bolo grécke AEK Atény, tou druhou víťaz zápasu AC Miláno vs. Shamrock, čo bude s obrovskou pravdepodobnosťou taliansky gigant.

DAC sa vyhne konfrontácii s gigantom európskej scény

Zdroj: Uefa.com | Foto: Twitter