Skvelý Flick: V neľahkých časoch prevyšuje legendárnych manažérov!

Meno Hans-Dieter Flick bolo pre mnohých do novembra 2019 len málo známe. 55-ročný niekdajší hráč Sandhausenu, Bayernu Mníchov či 1. FC Köln bol po relatívne zlých výkonoch pod vedením Nika Kovača posadený do horúceho mníchovského kresla.

Hoci Flick je na manažérskej dráhe už bezmála dve desaťročia, značnú časť tejto doby bol skôr asistentom, a to napríklad aj pri nemeckej reprezentácii. Až teraz však môźe naplno ukázať, čoho je schopný.

Na lavičku zasadol 3. novembra po tom, ako Niko Kovač (resp. jeho Bayern) prehral s Frankfurtom vysoko 5:1. Predtým Bavori vyhrali tri zápasy v rade, vždy však len o gól. To, že behom pätnástich mesiacov na lavičke Bayernu dokázal niekdajší chorvátsky reprezentant vrámci Bundesligy dosahovať bodový priemer 2,18 bodu na zápas, sa asi vedeniu zdalo málo. Lepšie na tom boli v ére Bundesligy len dvaja manažéri. Presnejšie povedané, od sezóny 1995/96, keďže dovtedy sa za výhru udeľovali len dva body.

Flick je však zatiaľ ešte lepší! Jeho priemer je 2,47, keďže v 15 zápasoch má bilanciu 12-1-2. Vďaka tomu sa mníchovský gigant vrátil do čela súťaže a deväť kôl pred koncom súťaže, ktorá je aktuálne prerušená, má 4-bodový náskok na druhý Dortmund, Lipsko stráca ešte o bod viac.

Portál Otpa cez svojo účet na Twitteri priniesol veľmi zaujímavé porovnanie najúspešnejších manažérov Bayernu vrámci Bundesligy, a to na základe priemerného počtu bodov na zápas. Flick je v rebríčku, ako už bolo spomenuté, na druhom mieste, pričom celá TOP5 zahŕňa posledných päť kormidelníkov Bayernu.

 

Zdroj | Foto: Twitter