Skvelý úvod: Podarí sa TO Benzemovi po prvýkrát v kariére?

0
2

Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v 1. kole sezóny 2021/22 na pôde Deportiva Alavés vysoko 1:4. Navzdory údajne neprevdepodobným štartom Karima Benzemu a Edena Hazarda sa obaja objavili v základe, ofenzívny trojlístok doplnil Gareth Bale, ktorý tak má zrejme dôveru Carla Ancelottiho.

Hrdinom zápasu bol ale spomínaný Benzema, ktorý strelil 2 góly. Najskôr v 48. minúte otváral skóre a následne v 62. minúte zvyšoval už na 0:3. Francúzsky kanonier, ktorý v decembri oslávi už svoje 34. narodeniny, bol tak po sobote jediným 2-gólovým hráčom suťaže.

Mnohým tak možno napadlo, že to môže byť konečne jeho sezóna a na jej konci by sa mohol radovať z trofeje pre najlepšieho strelca súťaže. Už v ostatných troch ročníkoch po odchode Ronalda madridský celok v ofenzíve tiahol a vo všetkých prípadoch pokoril 20-gólovú hranicu. Dôležitý z tohto hľadiska bol odchod Lionela Messiho, ktorý získal korunu strelcov päť sezón v rade.Alebo i Ramosa, ktorý na úkor Benzemu zahrával pokutové kopy.

Behom 12 sezón pôsobenia skúseného Francúza v La Lige sa radoval Messi z ocenenia 8 krát, trikrát sa ho zmocnil Cristiano Ronaldo a raz Luís Suárez. Myslíte si, že ho získa konečne i Benzema alebo sa nájde niekto, kto ho prestrieľa?

Zdroj: Športovýmagazín.sk Topscorersfootball.com | Foto: Twitter