Slafkovského SUPER kontrakt: Týmto sa nepochválil ešte nikto!

18-ročný slovenský hokejový supertalent sa stal jednotkou vstupného draftu do NHL a všetci sme zvedaví, či sa hneď v úvodnej sezóne presadí alebo skôr si zahrá len v AHL. Od toho sa bude odvíjať aj jeho príjem.

V túto chvíľu je avšak Juraj Slafkovský prvým hráčom histórie, ktorý ako nováčik dostal kontrakt na 950 tisíc dolárov ročne, čo je spôsobené aj tým, že do minulého roku bol strop pre nováčika 925-tisícový. Avšak, to nie je jediná skvelá skutočnosť z jeho kontraktu.

Desať percent z neho (95 tisíc) získa určite, a to bez ohľadu na to, či bude hrať v Európe, AHL alebo NHL. V prípade, že bude hrať v AHL, zarobí k nim 82 500 dolárov, ak bude pendlovať medzi AHL a NHL, tak bude jeho plat závisieť od počtu dní v jednotlivých súťažiach.

Okrem toho však môže dosiahnuť na astronomické bonusy, ktorých celková výška presahuje tri milióny dolárov. Bližšie nezverejnené čiastky z toho môže získať napríklad za 20 strelených gólov, 60 kanadských bodov, umiestnenie v klubovej produktivite medzi útočníkmi do 3. miesta či zúčastnením sa zápasu hviezd. Jeho kontrakt je 3-ročný.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Juraj Slafkovsky ?? (@_slafkovsky_)

Zdroj: Šport.sk | Foto: Instagram/Slafkovsky