Sláva alebo vyhadzov? Mourinho je v kontorverznej situácii!

José Mourinho si držal svojho času status azda najlepšieho trénera sveta. V ostatných rokoch ale jeho kúzlo pominulo. Dostal zlaté padáky v Chelsea, Manchestri United i Tottenhame. Všade začal slušne, no postupne sa všetko otáčalo proti nemu.

Do pomerne špecifickej situácie sa dostal aj teraz. V prvej sezóne vyhral s AS Rímom Konferenčnú ligu a v domácej ligu obsadil so 63 bodmi 6. miesto. Dá sa povedať, že sa dvakrát kvalifikoval do Európskej ligy.

Sezóna 2022-23 sa začala vyvíjať ešte lepšiu. Jednu dobu sa zdalo, že bez problémov uhrá s Rimanmi TOP 4 a tým aj postup do Ligy majstrov. Zároveň krok po kroku postupovali “vlci” aj Európskou ligou.

Posledné týždne sú ale veľmi špecifické. Mourinho sa dostal s AS Rímom do finále Európskej ligy, kde bude čeliť FC Seville, ktorá prežíva doma veľmi nevydarenú sezónu, no v Európskej lige, ktorá je “jej súťažou”, vyradila aj Manchester United či Juventus.

V domácej lige ale Mourinhovci tápajú. Nevyhrali už sedem zápasov za sebou a na lepšej ako piatej priečke neskončia, reálne im hrozí len 7. miesto a účasť v Konferenčnej lige. To by mohlo znamenať aj vyhadzov.

Ale pozor! Stále môže José Mourinho naordinovať 31. mája v Budapešti tú správnu medicínu a víťazstvom posunúť AS Rím do prvého koša Ligy majstrov. Tú si klub zahral naposledy v sezóne 2018-19, keď postúpil spoločne s Realom Madrid zo skupiny, no v osemfinále stroskoval na FC Porte.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený AS Roma (@officialasroma)

Zdroj: Športový Magazín | Foto: Instagram