Slavia Praha chystá ďalšiu bombu: Posilniť ich má bývalý útočník Realu Madrid!

Po tom, čo pražská Slavia získala titul v najvyššej českej futbalovej súťaži, rozhodne nespí na vavrínoch. Práve naopak, akoby zaradila o pár prevodových stupňov vyššie a do svojich radov získava hráčov, na ktorých nie sme v českom, a už vôbec nie slovenskom futbale, zvyknutí.

Len nedávno tradičný český klub oznámil príchod troch zvučných posíl a teraz má na lane ďalšie svetoznáme meno. Slavia Praha má totiž podľa webu Aktualne.cz jednať s bývalým útočníkom Arsenalu, Manchestru City, Realu Madrid či Tottenhamu Hotspur Emmanuelom Adebayorom. Informácie majú pochádzať z dvoch od seba nezávislých zdrojov, pričom oba potvrdili, že Slavia jedná s agentom reprezentanta Toga.

33-ročný Adebayor naposledy pôsobil v tureckom klube Medipol Basaksehir, s ktorým v tamojšej lige skončil na výbornom druhom mieste. Svojimi šiestimi gólmi v jedenástich zápasoch sa tak tímu pomohol prebojovať do predkola Ligy majstrov. Hoci má s klubom podpísanú zmluvu do roku 2018, zvažuje pôsobenie v inom klube.

Emmanuel Adebayor strelil v reprezentačnom drese 29 gólov v 63 zápasoch. V Premier League sa dokázal presadiť dovedna 97-krát. Počas svojho pôsobenia v Reale Madrid vsietil 8 presných zásahov. Po českých trávnikoch tak možno čoskoro bude behať ďalší futbalista so skúsenosťami z najväčších európskych líg.

Emmanuel Adebayor z čias v Reale Madrid

Zdroj: aktualne.cz | Foto: Twitter