Slováci sa OSPRAVEDLNILI: Reakcia Kanady ŠOKUJÚCA!

Média a internetové diskusie sa zmietajú v tvrdých slovných prestrelkách. Tie vyvolal piskot slovenských fanúšikov počas kanadskej hymny. Takto prekvapujúco to však zobrali samotní Kanaďania, ktorým sa Slováci už stihli aj ospravedlniť.

Šéf organizačného výboru domácich MS v hokeji Igor Nemeček poslal Kanadskej hokejovej federácii e-mail s ospravedlnením za správanie fanúšikov v závere duelu medzi Slovenskom a Kanadou: „Ja som na konkrétnom zápase nebol, ale je to absolútne neakceptovateľné. Musíme prijať výsledok taký, aký je. Verím, že ospravedlnenie Kanaďania príjmu a už sa takáto situácia nebude opakovať.” 

Vedenie organizačného výboru v utorok poobede prinieslo informáciu, že prezident Kanadskej hokejovej federácie Tom Renney prijal naše ospravedlnenie. Rovnako ako drvivá väčšina kanadských hokejistov, či členov realizačného tímu, však chápe správanie slovenských priaznivcov. Zároveň vraj dokonca podotkol, že si nevie predstaviť šampionát bez takých náruživých a výnimočných fanúšikov, akých má práve slovenský tím. Zdá sa teda, že Kanaďania z toho nerobia ani zďaleka takú veľkú drámu, ako samotní Slováci.

ZOSTRIH: Slovensko vs. Kanada MS 2019 (5:6)

Zdroj: Hokejportal.net | Foto: Facebook/ Šport v RTVS | Video: YouTube