Slováci vyzvú Fínov: Dva zaujímavé fakty pred týmto stretnutím!

Slovenská futbalová reprezentácia nestačila v piatok na výber Nórska, s ktorým prehrala 0:2, keď oba góly inkasovala v záverečnej štvrťhodine. Teraz nás čaká iný severský súper, a síce Fínsko, ktoré na EURE 2020 zažilo premiéru na veľkom záverečnom turnaji.

Duel sa odohrá na štadióne Estadio Enrique Roca v španielskom meste Murcia, pričom výkop je na programe v utorok 29. marca od 18tej hodiny. Fíni na rozdiel od nás hrali svoj posledný medzištátny zápas v sobotu, keď remizovali 1:1 s tímom Islandu.

Do zápasu vstupujeme v roli favorita, i keď je pravdou, že takéto nesúťažné zápasy sú na tipovanie náročné, veď napríklad náš tréner Štefan Tarkovič avizoval, že dá priestor viacerým hráčom, ktorí zvyčajne veľa šancí nedostávajú. Takže odhadovať, ako poskladá zostavu, a taktiež výsledok, je náročné.

Každopádne, je zaujímavé, že Fínsko je pre Slovensko vo futbale pomerne tajomným súperom. Hoci v ére samostatnosti sme zasiahli už do trinástich kvalifikácii a odohrali aj množstvo priateľských zápasov, Fínsku sme čelili len raz. V novembri 2014 sme v priateľskom stretnutí vďaka gólom Hološka a Hamšíka vyhrali 2:1.

Druhý nemenej zaujímavý fakt sa vynára pri pohľade na viac ako sedem rokov starú vzájomnú konfrontáciu. Vtedy do zápasu zasiahlo dovedna šestnásť Slovákov, zatiaľ čo teraz je z nich v nominácii jeden jediný, a to Patrik Hrošovský. Je teda pomerne zaujímavé sledovať, ako sa behom takého pomerne krátkeho času zmenila naša reprezentácia. Len dodáme, že zápas bude vysielaný na Dvojke, teda druhom kanáli verejnoprávnej slovenskej televízie.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Patrik Hrošovský (@hrosoo)

Zdroj: Športovýmagazín.sk. Flashscore | Foto: Instagram/Milanskriniar