Slovák odmieta možnosť hrať po boku CR7: Má na to výborný dôvod!

Medzi najslávnejších futbalistov súčasnosti, ale aj celej histórie futbalu možno už teraz bezpochyby zaradiť portugalského útočníka Cristiana Ronalda. Zahrať po jeho boku si mohol jeden zo slovenských reprezentantov, avšak mal skvelý dôvod nato, aby túto jedinečnú možnosť odmietol.

Martin Dúbravka je slovenský reprezentačný brankár, ktorý je odchovancom Žiliny, kde strávil medzi seniormi sedem ročníkov. Následne si vyskúšal 4-krát zahraničie, keď postupne obliekal dres dánskeho celku Esbjerg fB, českého Slovana Liberec a následne hájil svätyňu Sparty Praha. Odtiaľ zamieril do slávnej Premier League, konkrétne do tímu Newcastle United FC.

Aj keď sa spočiatku jednalo len o polročné hosťovanie, skvelé výkony teraz už 30-ročného Slováka presvedčili anglický klub na jeho trvalé odkúpenie. Dúbravka si vybojoval pozíciu jednotky a stal sa pre svoj klub oporou, čo potvrdzuje aj v aktuálnom ročníku. Dôkazom toho je aj záujem Juventusu, kde pôsobí aj jeden z najväčších futbalistov histórie futbalu Cristiano Ronaldo.

Agenti Martina Dúbravku v nedávnom rozhovore pre český portál Ruik.cz prezradili, že skúsený gólman je skutočne už dlhšie sledovaný Juventusom, ale Dúbravka a jeho zástupcovia nechcú, aby náš reprezentant zamieril do Talianska, prípadne do nemeckej ligy. Prioritou číslo jedna je pre nich totiž Anglicko a to práve kvôli tomu, že Premier League má povesť jednej z najťažších líg sveta. V nej chce Martin Dúbravka dokázať čo najviac. My mu budeme držať palce, aby dokázal, čo najviac!

Zdroj: Ruik.cz | Foto: Twitter