Slovák opäť v La Lige? O nášho obrancu má záujem TOP veľkoklub!

Tak to by bola bomba! Ak by malo Slovensko zastúpenie v druhej najlepšej ligovej súťaži sveta a dokonca vo veľkoklube, bola by to skvelá reklama pre našu malú krajinu. A nie, nejedná sa o Milana Škriniara, ktorý je spájaný každú chvíľu s odchodom z Interu.

Ide o iného nášho obrancu a to Martina Valjenta, ktorý už La Ligu hral v drese Mallorcy. Tá sa však medzi elitou neudržala a zostúpila do druhej ligy. Avšak o 24-ročného rodáka z Dubnice nad Váhom prejavili záujem hneď dva kluby. Espanyol, ktorý však taktiež vypadol do La Ligy 2 a Valencia, ktorá si v budúcej sezóne zahrá Európsku ligu.

Nečudo, že po slovenskom reprezentantovi prahne klub ako je Valencia. Valjent totiž patril k oporám a najspoľahlivejším hráčom RCD Mallorca, o čom svedčí 36 odohraných zápasov z 38 možných. O záujme Valencie sa hovorilo ešte pred polrokom, no vtedy Martin prestúpiť odmietol. Teraz by však asi nemal dvakrát premýšľať. Okrem toho, “Netopiere” by nemuseli platiť žiaden veľký balík peňazí, keďže trhová hodnota Slováka je na úrovni 2,5 milióna eur.

martin valjent

Zdroj: Junipersports.com | Foto: Twitter