Slovan Bratislava má VEĽKÉ AMBÍCIE: Cieľom slovenskí reprezentanti!

Slovenskí priaznivci vyčítajú vedeniu ŠK Slovan Bratislava najmä to, že v kádri mužstva prevládajú cudzinci. Celú situáciu vysvetlil Ivan Kmotrík ml. a zároveň sa rozhovoril aj o veľkých ambíciách tohto celku.

Podľa slov Kmotríka ide klub správnou cestou, ktorú začínajú chápať aj ostatní. V Slovane si totiž nastolili politiku pozerať výhradne na výkonnosť hráča a nie jeho národnosť. Aj preto sa v mužstve objavuje viacero zahraničných hráčov a najnovšie by ho mali opustiť ďalší Slováci a to Filip Hološko a Kornel Saláta.

Okrem toho sa vedenie snaží prioritne získať posilu na pozíciu stredného obrancu. Veľké investície idú podľa generálneho riaditeľa klubu aj do mládežníckej akadémie a práve z nej by sa mohlo viacero hráčov zapojiť už do zimnej prípravy.

Najväčšie ambície tradičného slovenského klubu však smerujú do budúcnosti. Úspech na európskej scéne, po ktorom v klube túžia by im totiž podľa slov Ivana Kmotríka mladšieho mohli priniesť ich vytúžené posily. Do klubu by totiž v budúcnosti rád priviedol hráčov ako Vladimír Weiss ml., Marek Hamšík, či Róbert Mak.

Všetko by rád stihol ešte v čase, keď budú títo hráči na svojom futbalovom vrchole. Najviac však aj podľa jeho slov ráta s prvým menovaným, ktorý má v Katare zmluvu do leta 2020 a do Slovana by tak prišiel vo svojich najlepších rokoch.

Zdroj: Skslovan.comFoto: Twitter, Facebook