Slovan je stále bližšie: TOTO nedokázal žiaden slovenský klub!

Futbalistov bratislavského Slovanu čaká vo štvrtok 8. decembra takpovediac zápas o všetko v Kodani, kde si v prípade výhry zaistí postup do jarnej fázy Konferenčnej ligy. Avšak, okrem slušných výkonov na európskej scéne dokazujú zverenci Vladimíra Weissa staršieho niečo, čo nikdy slovenský klub nedosiahol.

V piatkovej predohrávke 17. kola Fortuna ligy zvíťazili Belasí v Zlatých Moravciach 1:2 a pripísali si deviate ligové víťazstvo v rade. To, okrem iného, znamená aj zveľadenie svojho náskoku pred druhou Trnavou (minimálne na pár hodín) už na jedenásť bodov. Len málokto vlastne pochybuje, že by v aktuálnom ročníku ktokoľvek dokázal obrať Slovan o titul.

Pre tradičný celok z metropoly by to bol už dvanásty majstrovský titul v ére samostatného Slovenska, navyše, už štvrtý v rade. A práve to je počin, ktorý nikto nedokázal. Zatiaľ sú rekordérmi práve Slovanisti a taktiež MŠK Žilina s tromi titulmi v rade. Okrem toho taktiež Slovan, no aj trnavský Spartak získali majstrovský hattrick vrámci Československa.

Rekordné majstrovské série slovenských klubov:

Slovan Bratislava (ešte ako NV Bratislava)
1949-1951

Spartak Trnava
1971-1973

Slovan Bratislava
1994-1996

MŠK Žilina
2002-2004

Slovan Bratislava
2019-2021


Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter/ŠK Slovan Bratislava, Strawpoll.com