Slovenka ide ako valec: Zastaví ju na životnom turnaji “budúca jednotka” WTA?

Po odchodoch Daniely Hantuchovej a Dominiky Cibulkovej na tenisový dôchodok Slovensko nemá hráčku, ktorá by patrila medzi hviezdy ženského tenisu. Aj preto už teraz musíme považovať púť 28-ročnej Anny Karolíny Schmiedlovej za mimoriadny úspech.

Rodáčka z Košíc, ktorá na jeseň oslávi svoje 29. narodeniny, hráva na grandslamoch pravidelne od svojich 18 rokov. Tohtoročný French Open je pre ňu už tridsiatym tretím podujatím “veľkej štvorky”, kde hrá v hlavnej fáze, ďalšie tri turnaje pre ňu skončili v minulosti kvalifikáciou.

Dodnes však ani raz neprekročila brány 3. kola. Aspoň to si zahrala len v rokoch 2014 a 2020 práve v Paríži a v roku 2015 aj na US Open. Pred týmto turnajom bola jej grandslamová bilancia 16:32, a teda, vyhrávala v priemere len každý tretí duel.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílel uživatel @wta_superstars

Tentokrát je ale na svojej obľúbenej antuke, na ktorej vyhrala aj dva z troch turnajov na hlavnom okruhu (v rokoch 2015 a 2018), je ale už v osemfinále. Doposiaľ pritom vyhrala všetky zápasy s prehľadom 2:0 na sety, na gemy drvivo 36:15.

V osemfinále bude ale čeliť len 19-ročnej Američanke Coco Gauffovej, ktorá je podľa mnohých veľmi reálnou kandidátkou na post svetovej jednotky v horizonte maximálne troch rokov. Na tomto turnaji bola už pred rokom dokonca vo finále.

Naša tenistka tak pôjde do duelu v pozícii outsiderky, no tou bola hneď v 1. kole, no nasadenú jedenástku Kudermetovu z Ruska “vyprášila” za 80 minút 6:3 a 6:1. Osemfinále bude na programe v pondelok.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Roland-Garros (@rolandgarros)

Mimochodom, Anna Karolína Schmiedlová je aktuálne 100. hráčkou WTA a najvyššie v kariére bola koncom roku 2015, keď jej patrila 26. pozícia. Už teraz však vďaka postupu medzi poslednú šestnástku poskočí na približne 75. miesto, možno i vyššie.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Sportnet.sk (@sportnet.sk)

Zdroj: Wikipedia, Flashscore | Foto: Twitter