Slovenky postúpili do ďalšej fázy Majstrovstiev Európy a čaká ich Ukrajina!

V dnešnom poslednom zápase skupiny sa Slovenky stretli s Taliankami. V priamom boji o miesto v skupine však Slovenky ťahali za kratší koniec. Talianky tak skončili na 2.mieste a ich najbližším súperom bude Maďarsko. Do ďalších bojov na Majstrovstvách Európy postupujú Slovenky z 3.miesta a dnes o 18:00 sa stretneme s tímom Ukrajiny.

Slovensko – Taliansko 61:68

Slovenské basketbalistky začali zápas dobre a viedli 6:4, no potom začali Talianky triafať presnejšie a Slovenky stratili veľa lôpt, čo sa odzrkadlilo nepriaznivo aj na skóre. V polčase sme išli do šatní s 3 bodovým mankom 30:33. Po zmene strán Talianky svoj náskok rýchlo zvýšili na 10 bodov. V našom tíme dnes dostali priestor všetky hráčky, a tak mladé neskúsené bojovníčky zbierali skúseností. Svojou nebojácnou hrou prekvapili a súpera potrápili. Nakoniec sme prehrali rozdielom 7 bodov 61:68.

Slovensko: Bálintová 13, Vyňuchalová 11, Oroszová 6, Jurčenková 2, Žirková 0 (Růžičková 9, Slamová 9, Remenárová 5, Dudášová 4, Mikulášiková 2, Kováčiková 0)

Pre Športový magazín sa vyjadrila po zápase Barbora Bálintová: “Mrzia ma stratené lopty a množstvo nepresných striel, ktoré nás možno obrali o lepší výsledok. Veľkým pozitívom tohto zápasu však je to, že sme si zahrali všetky. Som rada, že aj mladé baby nastúpili bez rešpektu a nebáli sa vystreliť či ísť do kontaktu. Pre nás všetky je každý zápas ešte veľká škola, hoci mňa už radia ku skúsenejším, stále sa mám čo učiť. Zajtra nás čaká Ukrajina a ja verím, že budeme pokračovať v nastúpenom trende na striedačku prehra-výhra. Dnes to bola prehra, takže zajtra by to mala byť opäť výhra.”

Zdroj: Fibalivestats.com, Sportovymagazin.sk | Foto: Facebook