Slovenky vstupujú do bojov: TOTO ich čaká na MS v hokeji!

Slovenské hokejistky sa na MS v hokeji 1A divízie pokúsia zabojovať o návrat do najvyššej divízie, v ktorej obsadili v roku 2011 konečné 7. miesto a v roku 2012 z 8. miesta zostúpili. Medzičasom zažili turbulentné obdobie, veď v rokoch 2013-2016 dvakrát zostúpili dokonca do 1B divízie a dvakrát sa vrátili do 1A divízie. V nej pôsobia doteraz a po dvojročnej absencii (pre koronavírus) sa teda dočkajú konfrontácii.

Šance na prípadný veľký úspech sa zvýšili vďaka konfliktu na Ukrajine. Najväčšie favoritky 1A divízie, teda Švédky, boli na úkor Rusiek posunuté do elitnej kategórie aby doplnili desiatku účastníčok. Slovenky budú mať v 1A divízii len štyroch súperov, keďže táto kategória dopĺňaná nebola.

Postupne budú v období od 24. do 30. apríla čeliť výberom Nórska, domáceho Francúzska, Holandska a Rakúska. Oficiálne z tejto pätice víťazky postúpia a posledný tím zostúpi. 1B divíziu vyhrala s prehľadom Čína. Avšak, v prípade pretrvávajúcich sankcii voči Rusku by teoreticky nemusel zostupovať nikto. No nepredbiehajme a sústreďme sa na fandenie našim hráčkam, ktoré už ukázali svoje kvality v kvalifikácii o ZOH 2022.

V roku 2019, keď naše hokejistky hrali naposledy pred COVIDom 1A divíziu, obsadili 5. miesto s bilanciou 1-1-1-2 a so skóre 7:12. Dva najlepšie celky toho šampionátu (Dánsko a Maďarsko) hrajú avšak teraz medzi elitou. Očakávať sa dajú veľmi vyrovnané zápasy a stať sa môže čokoľvek.

Zdroj: Wikipedia, Športovýmagazín | Foto: Instagram/SKP_zeny_Bratislava