SLOVENSKÁ LEGENDA OSTRO: „NEUZNÁVAM SVETOVÝ ŠAMPIONÁT BEZ RUSOV!“

V týchto dňoch sa dosť výrazne diskutuje o rozhodnutí nepovolať hokejistov z KHL do slovenskej reprezentácie pre MS 2023. Slovensko príde o možnosť byť reprezentované tromi kvalitnými brankármi a piatimi hráčmi do poľa. Otázkou je, koľkí z nich by prišli. Ale niektorí určite.

Mnoho verejne známych ľudí sa k téme vyjadrilo samo alebo sa ich na to niekto z novinárskej obce spýtal. Názory sa líšia. Väčšina sa vyjadrila v otáznikoch, diplomaticky. Niekto to nazve alibistickými rečami.

Slovenská hokejová legenda Igor Liba, majster sveta z roku 1985, držiteľ piatich cenných kovov zo svetového fóra a ďalších dvoch z olympiády, si ale servítku pred ústa nedával a pre denník Pravda povedal presne to, čo mal na jazyku. O neúčasti hráčov z KHL síce pomlčal, no len samotný fakt, že MS bez Rusov neuznáva, hovorí jasnou rečou.

„Táto téma naozaj ešte niekoho baví? Na čo je toto dobré? Je to cirkus a nič iné. Neuznávam svetový šampionát bez Rusov. To nie sú žiadne majstrovstvá sveta. Sú? Nie sú! Teraz boli MS v krasokorčuľovaní v Japonsku, ale môžeme my vôbec hovoriť o nejakom športovom vrchole? Ak tam chýbajú najlepší, potom asi nie. Taká je politika, politici rozhodujú o všetkom, škoda si drať jazyk,“ povedal 62-ročný rodák z Prešova, ktorý si, mimochodom, ešte za socializmu v sezóne 1988-89 odskočil medzi pôsobením v Košiciach do NHL.

BÝVALÝ TRÉNER SR: PRE TOTO BY HRÁČOV Z KHL VZAL NA MS V HOKEJI!

Zdroj: Pravda | Foto: Twitter